Jak skutecznie oszczędzać na wymarzony cel?

| 14 marca 2018 | 0 komentarzy

Obecnie już nikt chyba nie ma wątpliwości, że przyszłe emerytury nie będą w stanie zaspokoić naszych potrzeb i nie pozwolą nam na utrzymanie dotychczasowego poziom życia. Im wcześniej zaczniemy oszczędzać na przyszłość, tym lepiej, bo będziemy ponosić dużo niższe koszty.

Oszczędzanie wcale nie jest łatwe, szczególnie jak do tej pory mieliśmy większe tendencje do wydawania pieniędzy, aniżeli do ich odkładania. Przygotowania do budowania solidnego zaplecza finansowego, należy rozpocząć od analizy finansów, wydatków oraz dochodów oraz ustalenia sobie jasnego celu, do którego będziemy dążyć. Posiadając konkretny cel będziemy dużo bardziej zmotywowani i na pewno dłużej uda nam się zachować systematyczność w odkładaniu pieniędzy. Większość z nas ponosi niepotrzebne koszty, które można zminimalizować, a wygenerowaną w ten sposób gotówkę odłożyć na konto. W oszczędzaniu wbrew pozorom wcale nie jest najważniejszy duży dochód, aczkolwiek regularność w działaniu.

Oszczędzanie nie powinno kojarzyć się nam z odmawianiem sobie wszystkich przyjemności, jednak rezygnacja z niektórych rzeczy będzie konieczna. Chociaż długoterminowe cele takie jak na przykład emerytura, sprawiają, że potrafimy bardzo szybko się demotywować, to nie należy od razu się poddawać. Pamiętajmy, że warto być upartym i konsekwentnym w działaniu, regularność w oszczędzaniu przyniesie nam korzyści w postaci zaplecza finansowego, dzięki któremu nie tylko będziemy mogli sobie pozwolić na więcej, ale co najważniejsze będziemy spali o wiele spokojniej.

Dobra materialne nie są najważniejsze, nie mniej jednak bez pieniędzy trudno jest funkcjonować. Trzeba mieć na uwadze również dobro swoich dzieci i zapewnić im dobre warunku do rozwoju oraz dobry start w dorosłe życie. Jeśli mamy już sporą sumę oszczędności, warto zdecydować się na złożenie ich na lokacie, czy rachunku oszczędnościowym, dzięki temu nie będą narażone na działanie inflacji.

O Autorze:

Pasjonat usług pośrednictwa finansowego oraz nowych technologii. Przedstawiciel ubezpieczeniowo-finansowy, który jako pierwszy w swoim oddziale wprowadził tablety do prezentacji sprzedażowej. Poza pracą uwielbia jazdę na rowerze oraz podróże.
×

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.