Rządowe wakacje kredytowe – zawieś spłatę do 8 rat!

| 16 października 2022 | 0 komentarzy

Rządowe wakacje kredytowe to program wsparcia kredytobiorców, pozwalający na czasowe zawieszenie spłaty rat kredytu hipotecznego. Celem tego rozwiązania jest pomoc kredytobiorcom w sytuacjach finansowych, które mogą utrudnić regularne spłaty, takich jak wyjątkowe obciążenia finansowe wynikające z globalnych wyzwań ekonomicznych.

Kto może skorzystać z wakacji kredytowych?

Aby móc skorzystać z wakacji kredytowych, kredytobiorca musi spełniać konkretne kryteria. Osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny w złotówkach przed 1 lipca 2022 roku na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych, kwalifikują się do tego programu. Jest to kluczowe, ponieważ program skierowany jest do kredytobiorców, którzy zdecydowali się na zobowiązania finansowe przed wprowadzeniem tych przepisów.

Na ile rat można zawiesić spłatę?

Z programu rządowych wakacji kredytowych można skorzystać do 8 miesięcy w latach 2022 i 2023. Daje to możliwość zawieszenia spłaty do 4 rat w 2022 roku oraz kolejnych 4 rat w 2023 roku (po jednej racie w każdym kwartale).

Jak ubiegać się o wakacje kredytowe?

Aby skorzystać z programu, kredytobiorca musi złożyć odpowiedni wniosek w banku, w którym zaciągnął kredyt. Proces składania wniosków jest uproszczony i można to zrobić zarówno elektronicznie, jak i osobiście w oddziale banku. Wniosek powinien zawierać m.in. numer umowy kredytowej, okresy, w których kredytobiorca chce zawiesić spłatę oraz oświadczenie o odpowiedzialności.

Podsumowanie

Rządowe wakacje kredytowe to wyjątkowy instrument wsparcia kredytobiorców, umożliwiający zawieszenie spłaty rat kredytu hipotecznego na okres do 8 miesięcy w latach 2022 i 2023. By skorzystać z tego rozwiązania, kredytobiorca musi spełniać określone kryteria i złożyć wniosek w swoim banku. Jest to odpowiedź na wyzwania finansowe, z którymi mogą borykać się kredytobiorcy, i sposób na zwiększenie ich stabilności finansowej w trudnych czasach.

O Autorze:

Pasjonat usług pośrednictwa finansowego oraz nowych technologii. Przedstawiciel ubezpieczeniowo-finansowy, który jako pierwszy w swoim oddziale wprowadził tablety do prezentacji sprzedażowej. Poza pracą uwielbia jazdę na rowerze oraz podróże.
×

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.