Ranking kredytów na Święta 2016

| 15 grudnia 2016 | 0 komentarzy

Okres przedświąteczny to mnóstwo atrakcyjnych ofert kredytowych. Banki specjalnie na luty przygotowują takie produkty, by klienci chętnie wspomagali nadwyrężone zakupami budżety domowe. Z przygotowanych na święta kredytów warto zwrócić uwagę na kilka propozycji, tych najtańszych oczywiście.

Dla pożyczek w wysokości 3000 zł, a więc w pełni zadowalającej chyba każdego z nas (wystarczy i na przygotowanie posiłków i pokaźniejsze prezenty dla najbliższych), na uwagę zasługuje BZ WBK, Millenium, Citi Handlowy czy Alior Bank. To ich propozycje są najtańsze w zestawieniu. Przeliczmy zatem, ile taka pożyczka może nas kosztować zakładając wspomnianą kwotę kredytu i okres spłaty 12 miesięcy. Oferta Banku Zachodniego WBK to oprocentowanie 4 % i 5% prowizji. RRSO wynosi tu 14,2 % a rata miesięczna to zaledwie 268,22 zł. Na drugim miejscu plasuje się kredyt Banku Millenium z RRSO 14,9%. Rata miesięczna wyższa od lidera o zaledwie 0,09 zł. Mimo niższego oprocentowania nominalnego (3%) i niskiej prowizji (2%) konieczne jest ubezpieczenie. Ta oferta kierowana jest do tych klientów, którzy od roku nie korzystali z kredytu w Millenium. Dla nowych klientów ciekawą propozycje ma także Citi Handlowy. Zawierając umowę online można tu liczyć na preferencyjne warunki oprocentowania – 4,99% i 5% prowizji. Za 3000 zł w ciągu roku zapłacić będziemy musieli dodatkowo zaledwie 235,79 zł. Alior Bank proponuje brak odsetek przy prowizji 7,9%. Ta oferta dostępna jest z okresem kredytowania do 1 roku, a koszt kredytu to tylko 237 zł przez 1 rok. Kolejne miejsca w rankingu należą do oferty Kredyt Plus z oferty Volkswagen Banku. Stali klienci mogą liczyć na atrakcyjne zniżki, a pozostali muszą zadowolić się oprocentowaniem 8,99 % i prowizją w wysokości 3% kwoty kredytu. Getin Bank, Santander, Raiffeisen Polbank czy T-Mobile UB i Inteligo to już wyższe oprocentowanie i wyższe kwoty kosztów całkowitych kredytów, choć w natłoku ofert i te znalazły się w pierwszej dziesiątce kredytów grudniowych 2016.

Jak widać wiele banków oferuje stosunkowo tanie pożyczki dla nowych, czy stałych klientów. W zależności od potrzeb można zasilić domowy budżet choćby po to, by sprawić wymarzonymi prezentami radość swoim bliskim i przygotować się na magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia z rozmachem.

O Autorze:

Pasjonat usług pośrednictwa finansowego oraz nowych technologii. Przedstawiciel ubezpieczeniowo-finansowy, który jako pierwszy w swoim oddziale wprowadził tablety do prezentacji sprzedażowej. Poza pracą uwielbia jazdę na rowerze oraz podróże.
×

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.