Odbiór mieszkania deweloperskiego – o czym należy pamiętać?

| 16 listopada 2016 | 0 komentarzy

Do odbioru mieszkania deweloperskiego należy odpowiednio się przygotować. Jeżeli przeoczymy usterki, niestety może nas to sporo kosztować. Jak uniknąć tego typu problemów?

Pierwszą i najważniejszą zasadą podczas odbierania nowego mieszkania jest to, aby umawiać się na spotkanie w ciągu dnia. Najlepiej przeznaczyć sobie na tę okoliczność około dwóch godzin, nie powinniśmy odbierać mieszkania w pośpiechu. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy inspektora budowlanego, który zna się na rzeczy.

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na takie rzeczy jak metraż mieszkania, piony ścian oraz poziomy sufitów i podłóg. Należy sprawdzić kąty proste narożników przy suficie i podłodze. Kolejna bardzo ważna kwestia to płaszczyzna ścian, jeżeli zauważymy wybrzuszenia tynku pod grzejnikami, najprawdopodobniej mamy do czynienia ze zbyt płytko osadzonymi rurami. Powinniśmy skontrolować także tynki sprawdźmy, czy na ścianach nie ma pęknięć, wybrzuszeń albo bruzd. Skontrolujmy również miejsca trudno dostępne tj. ściany za grzejnikami, pod parapetami i wokół drzwi i okien. Jeżeli na ścianach widoczne są plamy może być to oznaką zawilgocenia. Kolejna rzecz to wylewka podłogowa – sprawdźmy czy jest odpowiednio położona przy ścianach i w narożnikach podłóg. Należy poświęcić sporo uwagi drzwiom i oknom, powinny one otwierać się i zamykać lekko, nie mogą mieć żadnych uszkodzeń ani zarysowań. Bardzo ważnym aspektem jest w tym przypadku prawidłowe osadzenie uszczelek. Warto zweryfikować instalację elektryczną sprawdźmy, czy w gniazdkach jest napięcie oraz czy zgadza się ich rozmieszczenie. A także instalację wodną, wyjścia na baterie powinny być zlokalizowane zgodnie z projektem mieszkania. Warto zwrócić uwagę również na centralne ogrzewanie, balkon oraz wentylację.

Jeżeli w trakcie oględzin zlokalizujemy jakąś usterkę, należy umieścić taką informację w protokole zdawczo-odbiorczym. Dzięki temu koszty naprawy pokryje deweloper.

O Autorze:

Pasjonat usług pośrednictwa finansowego oraz nowych technologii. Przedstawiciel ubezpieczeniowo-finansowy, który jako pierwszy w swoim oddziale wprowadził tablety do prezentacji sprzedażowej. Poza pracą uwielbia jazdę na rowerze oraz podróże.
×

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.